Poraďte mi s nákupem

Vše, co řešíte při výběru lyží

 

Chceme, ať si na našich lyžích užijete každý den zimní dovolené. Jsme tu od toho, ať vám s výběrem dobře poradíme. Přečtěte si odpovědi na své nejčastější otázky.


Jak správně vybrat lyže?

Krátké, úzké, široké, vykrojené... Jak se v tom všem vyznat? Od toho je tu filtrování při výběru. Nevadí, že nevíte, co některé parametry znamenají. Stačí kliknout na malé informační tlačítko u každé položky filtru a dočtete se, jaké lyže se hodí na který účel.


Například allmountain jsou lyže univerzální. Zajezdíte si s nimi na tvrdé sjezdovce i na prašanu. Slalomky a obřačky (neboli lyže na obří slalom) si nejlépe užijete na upraveném svahu a hodí se pro sportovní lyžaře. Freeridové lyže vás provezou hlubokým sněhem a zvládnou i rozježděnou sjezdovku a s freestylovými si užijete snowparky, skoky a třeba i jízdu pozpátku. Díky velkému výběru a skvělým cenám si u nás vybere každý lyžař.


Pokud chcete lyže nejdřív vidět a poradit se o nich s námi osobně, zvolte při nákupu možnost osobního odběru na prodejně. Společně zhodnotíme, jestli jste si vybrali dobře. A když usoudíme, že si lépe zajezdíte na jiném typu lyží, najdeme lepší variantu.


Můžu si vybrat barvu?

Každý typ lyží má svůj vlastní barevný design. Máte rádi modrou? Zaškrtněte ji ve filtrování a vybírejte!


Kolik budou lyže stát? A kolik ušetřím?

Za opravdu kvalitní lyže nemusíte platit desetitisíce. Stačí nakupovat chytře. Cena lyží klesne o desítky procent už po jediném svezení. Všechny lyže v našich skladech jsou přitom ve výborné technické kondici. Škrábanec na horní části vás v rozletu nezabrzdí, pouze vám zajistí násobně nižší cenu. Zato skvěle ošetřené skluznice vám umožní prohánět se po sjezdovkách jako vítr.


U každé lyže najdete původní i současnou cenu. Lyže můžete filtrovat dokonce podle výše slevy. Najdete u nás páry, které původně stály 10 000 Kč a dnes jsou za 1 500 Kč. A také kousky pro profesionály původně za 150 000 Kč a dnes za 15 000 Kč.


Jaký je původ a stáří lyží?

Jde o lyže z alpských i našich vlastních půjčoven, staré rok dva nebo tři. Ročník výroby najdete u každého páru. Většinou jde o docela mladé kousky. Pokud si vyberete některý z posledních párů daného typu a bude na nich víc škrábanců než na těch ostatních, nabídneme vám je se slevou.


Co když si chci lyže nejdřív prohlédnout a vyzkoušet?

Objednejte si je a přijďte se na ně osobně podívat na prodejnu. Když se vám nebudou líbit, najdeme vám lepší. A nebo si lyže nejdřív vyzkoušejte v naší půjčovně.


Jak dlouho mi lyže budou sloužit?

Roky. Lyže toho vydrží hodně. Stačí je občas vzít k nám do servisu, kde se o ně postaráme. Svým lyžím věříme - i na ty bazarové vám dáme 2 roky záruku.


Budu na nich umět jezdit?

Člověk se často vrátí k lyžování po dlouhých letech, třeba kvůli dětem nebo partnerovi. Některé lyže se lépe hodí pro pokročilé, jiné pro začátečníky. Ve filtrování vyberte svou lyžařskou zdatnost a nabídneme vám páry, které vám jízdu co nejvíc usnadní. Nebo se s námi poraďte osobně.


Můžu vám lyže vrátit, když vyberu špatně?

Může se stát, že na prodejně vypadá všechno dobře, a na svahu zjistíte, že vám vybavení přeci jen nesedí. Přivezte lyže zpět na pobočku. Najdeme společné řešení.


Jak vybrat lyže pro děti?

Děti z lyží rychle vyrostou. Proto nemá cenu jim pořizovat nové. Využijte možnost celoroční půjčovny a měňte lyže tak, ať vždycky sednou - a nebo kupte bazarové, které po sobě děti navíc mohou podědit.


Zaškrtněte ve filtraci, že hledáte lyže pro děti. Nejvhodnější pro ně bývají univerzální lyže, ať se jim dobře jezdí v jakémkoliv terénu. Máme pro vás skvěle servisované páry s bezpečným vázáním. Vybíráme pro děti takovou výbavu, díky které si hory užijí bez zbytečné dřiny a trápení. Seženete u nás i veškeré příslušenství, ať už je to helma nebo chránič páteře. Chceme, ať vaše děti lyže baví a ať jsou na nich v bezpečí.

 


Vyberte si v Happy Sportu kvalitní lyže za skvělé ceny