Naše pobočky jsou OTEVŘENÉ přes VÝDEJNÍ OKÉNKA. Před návštěvou pobočky je potřeba mít objednávku z e-shopu či online objednávku na půjčovnu a servis. Bez objednávky Vás nemůžeme obsloužit. Objednávky vyřídíte na stránce FORMULÁŘE. Na pobočce předložíte vytištěnou rezervaci nebo Váš formulář dohledáme podle jména. Vzhledem k zavřeným sjezdovkám si u nás můžete půjčit také BĚŽKY a SKIALPY.

Kam na svah, aneb nejzajímavější střediska v ČR

30. 11. 2020 Tipy a rady

Každý správný lyžař určitě dopředu přemýšlí, kam letos vyrazí na hory. A jelikož jsou podmínky cestování trochu omezené, připravili jsme pro vás přehled nejzajímavějších zimních středisek v České republice. Nechte se inspirovat a plánujte zimní dovolenou podle svých snů.

Monínec – Z Prahy na otočku 

Na lyžování je sice brzo, ale právě na tomto místě mají nejmodernější technologii na zasněžování, díky které dokážou zasněžovat i v teplotách lehce nad nulou. Takže pokud vás láká první lyžovačka už teď, doporučujeme právě Monínec. Navíc poslední zprávy, které máme, hlásí: Právě zasněžujeme.

Ski areál najdete kousek za Prahou, i proto je dost vyhledávaným střediskem, kam jezdí nejen Pražáci. Můžete tu zkrátka lyžovat z kraje sezóny nebo na začátku jara. A co si lidé chválí hned vedle brzkého sněhu? Skvělé zázemí pro celé rodiny od výborně udržovaných sjezdovek, přes lyžařské školy až po dětské herny a kryté bazény. 

Obří sud – Ráj pro rodiny s dětmi

Chystáte se letos na zimní dovolenou s malými dětmi? Zvolte Obří sud, kde jsou ideální sjezdovky pro rodiče s nejmenšími lyžaři. Objevíte tu nenáročné a široké sjezdovky, co přímo volají po tom, aby na nich zkoušeli všichni začátečníci. 

Pokud jste ale profi lyžař, moc si neužijete. Na všech čtyřech sjezdovkách tu vládne klid, dětský smích, takže zimní ráj pro rodiny s dětmi. Javorník nabízí modrou trať, ski cross, snowpark, dětskou školičku, trubkovou bobovou dráhu a dole pod sjezdovkami prostor na zaparkování obytňáku. 

Špindl – Nej ski areál pro všechny 

Špindlerův Mlýn je zkrátka perfektní volbou, pokud jedete s partou známých, mezi nimiž jsou mladé páry, chlapi sportovci, ženy, co mají rádi wellness a opalovačky na lehátku… Zkrátka tu najdete vše, co si od zimní dovči slibujete. 

Ski areál ve Špindlu má pro vás nejlepší sjezdovky v České republice a je to taková sázka na jistotu, aneb Vše, co lyžař potřebuje po stránce sportovní a zábavné. Jen myslete na to, že vysněná dovolená a veškerá nabídka je tu vykoupena vyšší cenou než jinde. Jste prostě v ráji Krkonoš… 

Oblíbené tu je hlavně večerní lyžování, Špindl se totiž pyšní nejlépe osvětlenou sjezdovkou v ČR. Trať Hromovka je dlouhá až 1540 metrů, takže si jednu jízdu za svitu lamp a měsíce parádně užijete. Na závěr… Sjezdovky nejsou vše, kvůli čemu to zde lyžaři milují. Mezi oblíbené patří hlavně luxusní ubytování, ke kterému připadá lanovka zdarma. 

Černý Důl a Jánky – Že by neprobádaný kraj? 

Místní si je nemůžou vynachválit a když se jich zeptáte, kam letos jedou na lyže, odpoví: „Tak přece Jánky.“, „Na Čerňák, nee?“. Mají dopředu jasno a řekneme vám, proč. Najdete tu překrásnou krajinu, sem tam dřevěný srub a roubenku, svérázné místňáky, ale hlavně boží sjezdovky. 

V Černém Dole se táhnout krásné, klidné a především dlouhé tratě. Oba ski areály patří mezi klidná a pohodová střediska s dlouhou tradicí. Do Čerňáku i Janských lázní jezdí jak sportovci, tak rodiny s dětmi.

Sjezdovky jsou navíc propojené skibusem, díky kterému se můžete zdarma dopravit z jedné tratě na druhou. A co se týče sněhu, když vám počasí zrovna nepřeje? Více než 60 % sjezdovek je tu vybaveno technickým sněhem, takže věříme, že si zalyžujete i z kraje sezóny.


Mohlo by vás také zajímat

HoppyGo: „Na hory to jde i bez auta“

16. 01. 2021

Když je sníh a vleky stojí

08. 01. 2021

Rok 2020 očima Happy Sportu

30. 12. 2020