Naše pobočky jsou OTEVŘENÉ přes VÝDEJNÍ OKÉNKA. Před návštěvou pobočky je potřeba mít objednávku z e-shopu či online objednávku na půjčovnu a servis. Bez objednávky Vás nemůžeme obsloužit. Objednávky vyřídíte na stránce FORMULÁŘE. Na pobočce předložíte vytištěnou rezervaci nebo Váš formulář dohledáme podle jména. Vzhledem k zavřeným sjezdovkám si u nás můžete půjčit také BĚŽKY a SKIALPY.

Výběr dětských lyží není hračka, proto je tu happy PRŮVODCE

18. 10. 2020 Jak vybrat a nespálit se

Na trhu je tolik dětských lyží a vy máte pocit, že pro své děti nemůžete vybrat správně? Podívejte se na průvodce Michala, který vám představí design lyží, různé typy i značky. A když přečtete ještě krátký článek, budete mít parádní přehled. Stačí chvilka a dozvíte se tipy, jak vybrat správnou délku, jaká vlastnost lyže je nejdůležitější a na co si dát při seřizování pozor.

Na délce záleží

Děti ve věku od 4 do 6 let by měly mít dlouhé lyže tak, aby na nich zvládly koordinaci i začátky jízdy v pluhu. A to je od prsou až po ramena. Někdy může být lyže i kratší, a to podle sportovní zdatnosti dítěte. 

Junioři už mívají osvojenou jízdu v pluhu a zvládají lyže i po koordinační stránce. Nebo jim je přes 6 let a pak stejně potřebují lyže prodloužit. Ideální délka by pak měla sahat mezi pusu a bradu. Ovšem opět záleží na jejich zdatnosti. Pokud se na svahu ještě necítí a jezdí raději v pluhu, lyže jim zbytečně neprodlužujte a počkejte, až se otrkají.

Malý samostatný lyžař pravděpodobně zvládá jízdu s lyžemi paralelně nebo je natolik šikovný a dává si na jedničku i carvingovou techniku... Pak smekáme a doporučujeme lyže opět vyměnit. V tomto případě by měly mít délku až ke kořeni nosu.

Tohle je pro dětské lyže opravdu důležité

Tipnete si, co je pro dětského lyžaře podstatné? Není to barva, design ani značka lyží, ale jejich pružnost. Díky pořádné flexi má pak vaše dítko lyže pod kontrolou a ovládá je mnohem lépe než tuhé a nepoddajné kusy. Ale zohledněme i dětskou radost ze samotné lyže. Když se jim prostě líbí, pak jsou na svahu o to radši.

Stejná výška není stejná váha

Malý Vašík měří 120 cm a váš Petřík taky, ale má sportovnější postavu než Vašek, který je baculatější. Pak pro svého syna vyberte úplně jiné vázání. Vždy totiž záleží nejen na výšce a váze dítěte, ale i na velikosti jeho podešvi (velikosti boty). Proto je dobré výběr konzultovat tam, kde vám dokážou vázání i seřídit.

Kontrolujte vázání jen v servisu

Děti jsou ve věku, kdy rostou každým okamžikem, proto je vhodné, aby měly seřízené vázání podle aktuální výšky a váhy. Kontrolu vázání byste měli dělat jen v odborném servisu. Neváhejte se proto obrátit na naše profíky, které najdete na 3 pobočkách v Praze a 1 v Hradci Králové.

Doufáme, že jsme vám výběr trochu ulehčili, kdybyste však stále tápali, obraťte se na nás. Svět dětských lyží je někdy alchymie a není ostuda přiznat, že si nevíte rady. Vždyť pro své děti chcete to nejlepší a vidět, jak se na svahu radují z prvních úspěchů. 


Mohlo by vás také zajímat

HoppyGo: „Na hory to jde i bez auta“

16. 01. 2021

Když je sníh a vleky stojí

08. 01. 2021

Rok 2020 očima Happy Sportu

30. 12. 2020