Vážení zákazníci, před návštěvou pobočky si ověřte DOSTUPNOST VYBAVENÍ a následně vyplňte FORMULÁŘ. V období od 15.2.2021 do 6.3.2021 není možné vybavení rezervovat! Možnosti zápůjček na jarní prázdniny najdete ZDE. Děkujeme za pochopení.  

Jak zvolit délku lyží

Délky lyží podle zaměření

Nevíte, jak se zorientovat v široké nabídce lyží? Jste na správném místě. Tady získáte přehled o všech parametrech, co ovlivňují správnou volbu dětských i dospěláckých lyží. Dozvíte se, jaké potřebuje začátečník do šesti let, které jsou dobré pro juniora nebo malého závodníka. Tipy na vhodnou délku tu najde i rekreační sportovec a každý, kdo hledá slalomové či obřákové lyže.

Dětské a juniorské lyže Pánské lyže Dámské lyže


Dítě začátečník 4-6 let:

Děti, které na lyžích ještě nestály by měly mít lyže dlouhé tak, aby na nich zvládly koordinaci a začátky jízdy v pluhu. Jak ale odhadnout správnou délku? V Happy Sportu doporučujeme výšku lyží od prsou až po ramena. Někdy může být i kratší, a to podle sportovní zdatnosti dítěte.

Dítě / junior:

Má váš dorostenec osvojenou jízdu v pluhu a zvládá lyže po koordinační stránce nebo je starší 6let? Doporučujeme lyže prodloužit. Lyže by pak měla sahat mezi pusu a bradu. Ovšem opět záleží na jeho zdatnosti. Pokud se na svahu ještě necítí a jezdí raději v pluhu, lyže mu zbytečně neprodlužujte.

Dítě / junior lyžující samostatně:

Pokud si vaše dítko osvojilo jízdu s lyžemi podél sebe nebo je natolik šikovné a zvládá už carvingovou techniku na jedničku, tleskáme a doporučujeme lyže vyměnit. V tomto případě by měl mít junior prodlouženou délku, a to ideálně až ke kořeni jeho nosu.

Sportovní a rekreační lyžař:

Pokud jste rekreační nebo sportovní lyžař a hledáte universální lyže tzv. allmountain, volte jejich délku ke kořeni nosu. Doporučujeme o 10–15 cm kratší lyže, než kolik měříte. Délku ovlivňuje i vyspělost lyžaře a terén, ve kterém se pohybuje, proto míry neberte jako dogma a mějte na paměti: delší lyže lépe vede.

Lyže obřákové a slalomové:

U lyže slalomové SL nebo obřákové GS je délka individuální a měli byste vybírat podle svých požadavků a preferencí. Zjednodušeně: slalomová lyže má být o 10–20 cm kratší než je výška postavy. Naopak obřáková lyže by se měla pohybovat okolo vaší výšky, nebo být delší. Pokud si však nejste jistí, poraďte se s odborníkem.Při výběru ostatních typů a druhů lyží - skialpové, freestylové, freeridové, u nichž je výběr hodně specifický, vám poradíme. Vše spolu probereme individuálně přímo v našich prodejnách.

Nejširší výběr
délek a velikostí
Zkušení lyžaři
Poradí s výběrem
Už u nás nakoupilo
75.000 spokojených
zákazníků
Doprava zdarma
od 1.000 Kč
Doručíme
do 2 dní
, 45 dní
na výměnu