Na čtvrtek 28. října připadá státní svátek - Den vzniku samostatného československého státu. V tento den budou na všech našich pobočkách PŮJČOVNY OTEVŘENÉ a to od 11:00 do 19:30 hod. v Praze. V Hradci Králové pak od 9:30 do 18:00 hod. Prodejny budou zavřené. 

Jak zvolit délku lyží

Délky lyží podle zaměření

Nevíte, jak se zorientovat v široké nabídce lyží? Jste na správném místě. Tady získáte přehled o všech parametrech, co ovlivňují správnou volbu dětských i dospěláckých lyží. Dozvíte se, jaké potřebuje začátečník do šesti let, které jsou dobré pro juniora nebo malého závodníka. Tipy na vhodnou délku tu najde i rekreační sportovec a každý, kdo hledá slalomové či obřákové lyže.

Dětské a juniorské lyže Pánské lyže Dámské lyže


Dítě začátečník 4-6 let:

Děti, které na lyžích ještě nestály by měly mít lyže dlouhé tak, aby na nich zvládly koordinaci a začátky jízdy v pluhu. Jak ale odhadnout správnou délku? V Happy Sportu doporučujeme výšku lyží od prsou až po ramena. Někdy může být i kratší, a to podle sportovní zdatnosti dítěte.

Dítě / junior:

Má váš dorostenec osvojenou jízdu v pluhu a zvládá lyže po koordinační stránce nebo je starší 6let? Doporučujeme lyže prodloužit. Lyže by pak měla sahat mezi pusu a bradu. Ovšem opět záleží na jeho zdatnosti. Pokud se na svahu ještě necítí a jezdí raději v pluhu, lyže mu zbytečně neprodlužujte.

Dítě / junior lyžující samostatně:

Pokud si vaše dítko osvojilo jízdu s lyžemi podél sebe nebo je natolik šikovné a zvládá už carvingovou techniku na jedničku, tleskáme a doporučujeme lyže vyměnit. V tomto případě by měl mít junior prodlouženou délku, a to ideálně až ke kořeni jeho nosu.

Sportovní a rekreační lyžař:

Pokud jste rekreační nebo sportovní lyžař a hledáte universální lyže tzv. allmountain, volte jejich délku ke kořeni nosu. Doporučujeme o 10–15 cm kratší lyže, než kolik měříte. Délku ovlivňuje i vyspělost lyžaře a terén, ve kterém se pohybuje, proto míry neberte jako dogma a mějte na paměti: delší lyže lépe vede.

Lyže obřákové a slalomové:

U lyže slalomové SL nebo obřákové GS je délka individuální a měli byste vybírat podle svých požadavků a preferencí. Zjednodušeně: slalomová lyže má být o 10–20 cm kratší než je výška postavy. Naopak obřáková lyže by se měla pohybovat okolo vaší výšky, nebo být delší. Pokud si však nejste jistí, poraďte se s odborníkem.Při výběru ostatních typů a druhů lyží - skialpové, freestylové, freeridové, u nichž je výběr hodně specifický, vám poradíme. Vše spolu probereme individuálně přímo v našich prodejnách.

Nejširší výběr
délek a velikostí
Zkušení lyžaři
Poradí s výběrem
Už u nás nakoupilo
75.000 spokojených
zákazníků
Doprava zdarma
od 1.000 Kč
Doručíme
do 2 dní
, 45 dní
na výměnu