A je nalajnováno, aneb Léto na slacklines!

04. 05. 2021 Tipy a rady

Ranní mrazíky jsou fuč, začíná doba letních sportů. A že hledáte takový, při kterém se zabavíte s přáteli, a ještě uděláte něco pro sebe? Pak jste tu správně! Právě jsme totiž nově naskladnili slacklines! A budete se divit, co vše vám nabídnou. Nejsou totiž jen letní zábavičkou a zpestřením. Jsou životním stylem, díky němuž získáte opravdu hodně. Ale o tom všem se dočtete.

Jaro a léto na lajně 

Kdo by nechtěl mít do léta tělo jako proutek! A kdo chce získat i balanc, nechť si pořídí slacklines. Nejsou totiž jen zábavou hippiesáků, kteří chodí městem naboso. Jsou životním stylem, díky kterému 

  • budete volní jako pták, 
  • zlepšíte fyzičku, rovnováhu i koordinaci pohybů, 
  • nabudete vnitřního klidu. 

A proč jsou slacklines ještě super? Protože na nich absolutně vypnete! Když totiž stojíte na lajně, vnímáte jen sami sebe, napnutý popruh, své pohyby a dech. Jediné, o čem dumáte, je přítomnost, tělo a proud vašich myšlenek, protože tohle vše ovlivní další krok! Díky lajně rozvíjíte nejen vůli a balanc, ale posilujete střed těla, budujete důvěru v sebe sama a přijímáte adrenalinové výzvy.

Sportujte i na zahradě!

Zábava, sport a čerstvý vzduch. To jsou slacklines ve třech slovech, která platí nově i v Happy Sportu. Právě jsme totiž naskladnili fůru zásob a máme z nich obrovskou radost! 

Sklaklines jsou totiž bezvadným sportem, který prohloubí přátelství, rozbije bariéry a přináší radost z malých i velkých výzev. Proto je vhodný jak pro partu, tak rodinu. Taky jsou peckovou alternativou ke zdravému a balančnímu pohybu, který zmáknete v parku, kempu nebo na pláži. A kdo se nechce producírovat mezi lidmi, může si lajnu natáhnout mezi stromy a cvičit na své zahradě. Fantazii se zde meze nekladou a v samotném pohybu taky ne.

 

Víte, jak vybrat slackline? 

Když si vybíráte tričko, dáte nejspíš na design, správnou velikost, materiál a někdo třeba barvu. A když jsou za nízkou cenu? Kdo by je nebral... Při výběru kvalitních slacklines však buďte opravdu pečliví. Jde tu totiž o vaše zdraví. A proto jsme vybrali jen ověřenou značku Gibbon slack lines, jelikož je to největší výrobce na světě od roku 2007, který je prověřený specialista na tento sport. Takže žádné strachy, u nás vyberete jen kvalitní sety, které mají přísnou německou certifikaci TÜV 

A teď k tipům, po čem sáhnout. Ať už jste začátečník, pokročilý, nebo profík, u nás seženete lajny podle představ. Pokud však při výběru tápete, poradíme, podle čeho popruh koupit. Můžete mít různé druhy: 

 

  • třeba 25mm popruh, který vás vycvičí v klasické chůzi a při balancování. Jeho výhodou je nízká přetáčivost a široké možnosti, např. trikování.
  • nebo 50mm popruh, co je pro začátečníky, ale i profíky. Má totiž vynikající dynamické vlastnosti a větší dopadovou plochu, což oceníte, pokud budete dělat různé triky a skoky. 

 

Kdyby vás zajímalo, jak s tímhle sportem začít nebo jak slackline napnout, jsme tu pro vás.

Mohlo by vás také zajímat

3 tipy, jak si užít první skoky na lyžích

10. 02. 2022 Tipy a rady

10 mýtů o použitých lyžích, kterým nevěřte

28. 09. 2020 Jak vybrat a nespálit se

7 dobrých důvodů, proč se celoroční půjčka vyplatí

14. 09. 2020 Půjčovna