Všeobecné podmínky půjčoven

Obchodní podmínky slouží k tomu, aby mezi námi při půjčování lyží jelo všechno hladce jako ráno po upravené sjezdovce. Aby se vám dobře četly, přeložili jsme je do srozumitelného jazyka bez paragrafů a právnických obratů.

Pokud vás zajímá kompletní text se všemi detaily, pročtěte si jejich úplné znění.

Na úvod

Na jedné straně jsme my, pronajímatel. Na druhé vy, nájemce. Při půjčování lyží spolu uzavřeme nájemní smlouvu. My zaručujeme, že lyžařské vybavení půjčené od nás je skutečně určené obvyklému užívání. Tedy k ježdění na svahu nebo k běžkaření. A vy zase, že s ním nebudete dělat nic jiného.

Trvání půjčky

Na začátku se dohodneme, na jak dlouho vám vybavení půjčujeme. Pokud nám do daného termínu výbavu nevrátíte, automaticky vám půjčku prodloužíme na neurčito. A až nám ji přinesete, jednoduše zaplatíte čas, který jste vybavení měli u sebe.

Placení a vracení

Za půjčku se platí předem. Nikdy nám neplatíte za den, ve kterém si výbavu půjčujete. Ani za ten, ve kterém je vracíte, pokud to stihnete do 14:00. Tedy pokud mezitím aspoň jeden celý den lyžujete. Minimální půjčovné je 1 den.

Půjčovné za předčasně vrácené věci nevracíme, ale v průběhu půjčky můžete výbavu kdykoliv vyměnit za jinou. S ročním půjčovným si tak můžete za sezónu vyzkoušet hned několik párů lyží.

Záloha

Při půjčování výbavy u nás skládáte zálohu. Zálohu je třeba složit vždy v hotovosti. Vrátíme vám ji, jakmile nám nepoškozené vybavení donesete zpátky na pobočku.

Zodpovědnost za půjčenou výbavu

Uzavřením nájemní smlouvy nám slibujete, že své ježdění přizpůsobíte stavu svahu, svým schopnostem a počasí. Abyste neublížili sobě ani vybavení. Samozřejmě můžete cokoliv od nás půjčit kamarádovi nebo někomu z rodiny, zodpovědnost za výbavu je ale pořád na vás.

Jestli se nechcete bát, že se vybavení poškodí a lyžování se vám tím prodraží, můžete si přikoupit příplatek za krytí neúmyslných škod na vypůjčené výbavě. Pokud by se pak s ní něco stalo, nebudeme po vás chtít náhradu. Neúmyslnými škodami myslíme třeba poškrábání skluznice při lyžování na sjezdovce, vytržení hrany, zlomení lyže nebo hůlky, ale také krádež vybavení. V případě krádeže pak od vás budeme požadovat protokol od policie o tom, že došlo k překonání zámku nebo jiné překážky.

Na vybavení nám, prosím, neprovádějte žádné změny, ani je dál nepronajímejte.

Podpisem nájemní smlouvy potvrzujete, že…

  • jste si převzali vybavení a my jsme vám vysvětlili vše potřebné
  • dáváte nám souhlas se zpracováním vašich osobních údajů z nájemní smlouvy (a my slibujeme, že je nikdy nezneužijeme)
  • při uzavírání nájemní smlouvy jste nám řekli pravdivé údaje
  • a správné parametry jste nám sdělili i při seřizování výbavy – to kvůli bezpečnosti

A také víte, že…

  • pro vaši bezpečnost jsme správným seřízením udělali maximum, ale že úplně úrazům předejít nedovedeme
  • a že pokud lyžař najednou vyroste, zhubne, přibere nebo se jinak změní jeho fyzické proporce, bude třeba výbavu seřídit znovu

Nakonec stvrzujete, že jste se v rychlosti seznámili s těmito všeobecnými podmínkami a souhlasíte s nimi.

A to je vše.

Ať se vám se zapůjčenou výbavou dobře jezdí!